گالری طلای ریتا

با معنی انگشتر در هر انگشت آشنا شوید

به جز انگشت حلقه، بیشتر افراد معنی انگشتر در هر انگشت را نمی دانند یا اهمیتی به این موضوع نمی دهند. در واقع هنگام خرید انگشتر طلا، تنها به قیمت و اینکه به کدام انگشت بیشتر می آید توجه می شود. این کار معمولا ایرادی ندارد زیرا تعداد کمی از مردم وقت خود را صرف خیره شدن به انگشتان و تحلیل کردن شخصیتتان بر اساس انگشتر می کنند. اما ممکن است بطور ناخواسته پیامی را به بیننده منتقل کنید که تطبیقی با شخصیت شما ندارد. با دانستن معنی انگشتر در هر انگشت انتخاب های آگاهانه ای خواهید داشت.

در اینجا نماد انگشتر را برای هر انگشت بطور جداگانه و بر اساس فرهنگ های بزرگ دنیا بررسی می کنیم. پس آنچه که در اینجا به عنوان نماد انگشتر در هر انگشت معرفی می شود، شاید با باورهای خرده فرهنگ ها مغایرت داشته باشد. جمع آوری اطلاعات درباره معنی انگشتر در هر انگشت در همه فرهنگ های کوچک و بزرگ کاری بسیار دشوار و از اقتضای این مقاله خارج است. اگر در فرهنگ شما معنای عمیق تری از نشانه انگشتر در هر انگشت وجود دارد که ما به آن اشاره نکرده ایم، در انتها و در کادر نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

معنای کلی استفاده از انگشتر

اگرچه در مکان های مختلف دنیا معنی انگشتر در هر انگشت متفاوت است، اما انداختن انگشتر (به خصوص طلا) مفهوم جهانی ثروت را به دنبال دارد. اگر بخواهیم عمیق بنگریم، انگشتر هیچ کاربردی برای ما ندارد. استفاده از انگشتر طلا با سنگ های قیمتی دلالت بر این مفهوم دارد که شخص به قدری ثروتمند است که این میزان پول را صرف یک وسیله بدون کاربرد می کند.

در جوامع فقیر، استفاده از انگشترهای قیمتی به این معناست که “لطفا به من دستبرد بزنید”! وقتی فرد در چنین جامعه ای زیورآلات خود را در معرض نمایش می گذارد، نشان می دهد که ثروت او با دزدیده شدن یک انگشتر صدمه ای نمی بیند. اما این ماجرا گاهی جان صاحب انگشتر را به خطر می اندازد.

البته در جامعه ما، انگشتر بیشتر نشان دهنده این است که فرد به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهد و حاضر است برای آن هزینه کند. با توجه به نوسانات بالای طلا، برخی هم انگشتر طلا را با هدف سرمایه گذاری یا حفظ ارزش پول خود می خرند. پس می توان اینطور نتیجه گرفت که در فرهنگ ایرانی، انگشتر بیشتر نماد میزان پیروی از مد و هوش اقتصادی بالای صاحب آن است.

اینها نماد و معنای کلی استفاده از انگشتر بودند؛ حالا ببینیم انگشتر در هر انگشت نشانه چیست.

معنی انگشتر در هر انگشت

تصور کنید که کسی حلقه ازدواج را در انگشت شست خود کند. مضحک به نظر نمی رسد؟ در گذشته، استفاده از انگشتر در هر انگشت به همین صورت معنا و مفهوم عمیقی داشت و نمی شد انگشتر را در هر انگشتی کرد که زیباتر به نظر می رسد. به تدریج، این مفاهیم کمرنگ شدند و حالا فقط حلقه ازدواج جای خود را ثابت نگه داشته است. اما آشنایی با معنی انگشتر در هر انگشت خالی از لطف نیست.

انگشتر در انگشت کوچک نشانه چیست؟

همانطور که در فیلم محبوب پدر خوانده به تصویر کشیده شده، گانگسترهای ایتالیایی در گذشته برای نشان دادن احترام و وفاداری خود، انگشتر انگشت کوچک رهبران خود را می بوسیدند. انگشتر انگشت کوچک فقط نشان دهنده قدرت در رهبر اوباش نیست؛ خاندان سلطنتی بریتانیا نیز بر روی انگشت کوچک خود انگشتری دارند.

در بعضی کشورها، دانشجویان رشته های خاص بعد از فارغ التحصیلی یک انگشتر دریافت می کنند که باید در انگشت کوچکشان قرار دهند. مثلا به مهندسان و زمین شناسان واجد شرایط به ترتیب انگشتر مهندسی و انگشتر زمین داده می شود. این انگشترها معمولاً از آهن، نقره یا فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند.

در انگلیس، سنت صد ساله ای وجود دارد که طبق آن، مردان انگشتری را در انگشت کوچک دست چپ خود می کنند. این انگشتر معمولا یک نشان دارد و نمادی از جایگاه و اهمیت خانواده است. در آخر مردان این انگشتر را به نسل های خود می بخشند. در فرهنگ اسلامی نیز توصیه شده است که همیشه انگشتری بر انگشت کوچک دست راست خود داشته باشید.

انگشت حلقه

جای حلقه ازدواج بر روی انگشت چهارم دست چپ در سراسر جهان به قدری ثابت شده است که این انگشت را با عنوان انگشت حلقه می شناسیم. البته در برخی کشورهای اروپایی خانم ها حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست راست می اندازند. به هر حال، حلقه ازدواج در انگشت چهارم نماد مشترک عشق و تعهد است.

معنی انگشتر در انگشت وسط

انداختن انگشتر در انگشت وسط برای خانم های مجرد روش خوبی است که نشان دهند در وضعیت تجرد به سر می برند.

هر نوع انگشتری که در این انگشت بیندازید، به خوبی خودنمایی خواهد کرد. زیرا موقعیت آن به گونه ای است که کاملا در وسط دست قرار گرفته و توجهات را به سمت خود جلب می کند. معنی انگشتر در انگشت وسط را می توان به قدرت، تعادل، ثبات و پایداری تعبیر کرد.

انگشتر در انگشت اشاره نشانه چیست؟

تا همین چند سال قبل گفته می شد که انگشتر در انگشت اشاره مردان نشانه خوبی نیست. اما این باور نه تنها سند تاریخی ندارد، بلکه پادشاهان و بزرگ زادگان انگشترهای بزرگ و خاص خود را در این انگشت می انداخته اند. زیردستان و رعایایی که به دیدار ملکه یا پادشاه می رفته اند هم با تعظیم انگشتر موجود در این انگشت را برای ادای احترام می بوسیده اند. یک دوره زمانی طولانی، فقط اقشار مرفه و خانواده سلطنتی می توانستند در انگشت اشاره خود  انگشتر بیندازند.

انگشتر در انگشت اشاره چه در مردان و چه در زنان نماد اعتماد به نفس و حس رهبری است. جالب است که قوانین فنگ شویی چینی نیز این موضوع را تایید می کنند. فنگ شویی می گوید انداختن انگشتر در این انگشت به افزایش اقتدار و قدرت و بهبود موقعیت اجتماعی کمک می کند.

 نماد انگشتر در انگشت شست

استفاده از انگشتر در انگشت شست یکی از قطعی ترین نمادهای ثروت است. این روزها انگشت کوچک جای خود را به انگشت شست داده و مردم انگشتر خود را بیشتر روی آن به نمایش می گذارند. کسانی که انگشت شست را برای انگشتر انتخاب می کنند، تمایل زیادی به ابراز وجود و همچنین اراده بالایی دارند. البته امروزه کمتر کسی برای نشان دادن ثروت خود انگشتر را در انگشت شست می اندازد. در واقع اکثر جوانانی که این کار را می کنند، فقط به قصد همسویی با مد و فشن است.

انتخاب با شماست!

این روزها انتخاب انگشت برای انگشتر بیشتر به ترجیح شخصی بستگی دارد. با این حال، دانستن معنی انگشتر در هر انگشت و در گذشته ای نه چندان دور جالب است. به این ترتیب، می‌توانید انتخابی آگاهانه در مورد انگشتی که برای نمایش انگشتر خود انتخاب می‌کنید، داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *